Bizi Tanıyın

Hakkımızda

Alkar Yıkım ve Geri Dönüşüm

Firmamız inşaat taahhüt ve yap-sat mütteahitliği olarak 2013 yılında faliyetine başlamıştır.Kentsel dönüşümün hızlanmasıyla beraber bir çok özel alandaki riskli binaların yıkıp yeniden inşa ederek kentsel dönüşüme katkıda bulunmuştur. 2018 yılı itibariyle birçok kamu binalarının hurda karşılığı bedelsiz yıkarak yıkım sektöründe üst sıralarda yerini almıştır.Firmamız hali hazırda kompresörle kat kırım, kat kesim , makina (eskavatör , uzun erişimli çene makas) maharetiyle çökertme , meskun mahaller dışında patlatmalı bina yıkımları yapmaktadır .

Yıkımdan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yıkım ruhsatı sahibinin vereceği zararlar dolayısıyla, telafi edilemez can ve mal kayıplarına, tazminat davalarına maruz kalınmamak için, Yıkımdan önce, yıkım sırasında ve yıkımdan sonra aşağıdaki tedbirleri sırasıyla almak tavsiye edilir.

  • Yıkım için İnşaat all risk sigortası tavsiye edilir.
  • Yıkım fenni mesulun nezaretinde yapılmalıdır.
  • Yıkılacak binada canlı kalmadığının son kontrolu yapılmalıdır.
  • Emniyet şeritlerinin çekililerek,çevre emniyet tedbirleri alınması gereklidir.
  • Yıkım alacak harfiyat kamyonlarının kazaya meydan vermemesine dikkat edilmelidir..
  • İkaz ve uyarı iş güvenliği tabelaların konulması gereklidir.
  • Yıkımın kendi içinde sağlanması için gerekli yıkım planı yapılmalıdır.
  • Bitişik yan binaya, elektrik, doğalgaz, su hatlarına, tretuara ve yola zarar vermeyecek şekilde kazı yapılması sağlanmalıdır.

Yıkımdan Sonraki Aşamalar;

Yıkıntılar içine girebilecek çocuk veya kişilerin enkazın yıkılarak, enkaz altında kalmamaları için tedbiren, kalan enkazın tamamen alınması doğru olacaktır.Sektöründe Uzun Yıllar Hizmet Veren Firmamızda Bina yıkımı ve beton kırma çalışmalarında çevreye verilen rahatsızlığı en aza indirilmekte olup, özellikle depreme yönelik bina yükü azaltılması, tadilat ve revizyon çalışmalarında, minimum etki ve büyük hassasiyetle iş güvenliği dahilinde.
Bina yıkımı ve Beton kırma işlemini elektrikli ve havalı kompresör yapmaktadır.

Gereksinimlerinde kırma işleminden kaçınmakta olup karot çözümü sunmaktadır, İnşaat sektörü nün her zaman ihtiyaç duyduğu ve duyacağı iş makineleri… Bobcat, Case JCB, Havalı ponamatik ve elektro kırıcılar ….

Bünyesinde bulunmayan ekipmanları bile temin edip sorumluluk anlayışına destek veren firmamız tüm bu çalışmaları bilgi dâhilinde sunmaktadır.
Ankara, İstanbul’un Ve Türkiye’nin Her Bölgesinde

Bize Ulaşın

0546 433 03 13

0555 890 67 14